Таг : Мајка Тереза

Политика

Доделени 78 милиони денари за организирање и реконструкција на јавните површини во Клинички центар

Влатко Зорба
Владата додели 78 милиони денари за организирање и реконструкција на јавните површини во просторот на Клинички центар „Мајка Тереза“, Скопје со цел обезбедување на поефикасно...
Хроника

Скопјанка паднала по скали во двокатен автобус, пренесена на клиника

Александар Тодески
На 07.12.2019 во 12:35 часот во СВР Скопје, од Комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди била донесена Н.П.(69)...
Компании и пазар

Ротари клубот – Скопје Интернешнал донираше ајвар за Домот за стари лица „Мајка Тереза“ од Скопје

Влатко Зорба
Ротари клубот – „Скопје Интернешнал“ донираше ајвар за лицата кои живеат во домот за стари лица „Мајка Тереза“ од Скопје. Ајварот го подготвија членовите на...
МАКЕДОНИЈА

Проектот за седиштето на Универзитетот „Мајка Тереза“ го обезбеди МО, но МОН и ректорот не го потпишаа

user4
Владата на Република Северна Македонија ги задолжи Министерството за одбрана, МОН и Универзитетот „Мајка Тереза“ да склучат договор за регулирање на начинот и условите за...
Политика

Адеми на првиот академски час на Универзитетот „Мајка Тереза“ во Скопје: Од вас се очекува многу

Влатко Зорба
„Мајка Тереза“ е најновиот државен, јавен универзитет во Република Северна Македонија и се движи во добра насока. Постигнува добри резултати и нуди нови студиски програми...