Стандард

Пикап

КОМПАНИИ

Маск загуби 770 милиони долари по презентацијата на електричниот пикап

msp-admin
Акциите на компанијата „Тесла“, вчера пред затворање на берзите поефтинија за шест отсто, откако претходно беше претставено новото теренско електрично возило „Сајбертрак“, јави „Форбс“. Како...