Таг : порака

МАКЕДОНИЈА

Заев: Оваа година Велигден наместо во храмовите го прославуваме дома, во кругот на семејството

Берта Китинска
Преседателот на СДСМ, Зоран Заев на својот Фејсбук профил упати порака по повод празникот Велигден. -Оваа година, Велики Петок, наместо во храмовите го прославуваме дома,...
Забава МАГАЗИН

Ѕвездите на филмот Зараза предупредуваат дека никој не е имун на вирусот

Целата планета моментално се бори со пандемијата од коронавирусот. Филмот Зараза (Contagion) со оскаровците Мет Дејмон, Кејт Винслет, Гвинет Палтроу и Лоренс Фишбурн, можеби е...
Забава МАГАЗИН

Џорџе Давид прати потресна порака од болница

Кристина Денесовска
Пејачот Џорџе Давид откри дека е позитивен на коронавирусот пред два дена, а сега, како што рекол, за прв пат се наоѓа во болница. Интересно...
Забава МАГАЗИН

Арнолд Шварценегер во самоизолација заедно со неговите две пони коњчиња

И додека упатствата и насоките како да се носиме со моменталната ситуација пристигаат од сите страни, своја порака сподели и поранешниот гувернер на Калифорнија и...
Забава МАГАЗИН

Адриана Лима упати моќна порака по повод коронавирусот

Кристина Денесовска
Макенката Адријана Лима преку социјалните мрежи се огласи по повод новонастанатата ситуација околу коронавирусот, а призна дека е многу загрижена. „Светот е во сериозна криза...
Забава МАГАЗИН

Том Хенкс повторно се јави од карантин и упати важна молба

Кристина Денесовска
Том Хенкс и неговата сопруга Рита Вилсон се заразени со коронавирусот и моментално се наоѓаат во изолација во Австралија, а актерот на социјалните мрежи открива...
МАКЕДОНИЈА

Порака од РСБСП до жените: Мисли на себе, мисли и на другите! Вози одговорно!

Берта Китинска
Мисли на себе, мисли и на другите! Вози одговорно! – е пораката со која Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот (РСБСП) го честита денот на...
Забава МАГАЗИН

Нашол порака во шише стара 82 години

Кристина Денесовска
Нигел Хил го шетал своето куче во Џерси кога случајно видел старо стаклено шише. Во него нашол рачно напишана порака од 5 септември 1938 година...
МАКЕДОНИЈА

Пендаровски: Трајковски ќе го паметиме по неговата клучна улога во процесот на склучувањето на Охридскиот рамковен договор

Берта Китинска
Претседателот Трајковски секогаш ќе го паметиме по неговата визија за успешна Македонија, порача денеска преку Фејсбук статус претседателот Стево Пендаровски денеска кога се одбележуваат 16...
Забава МАГАЗИН

Синтија Никсон зборува за тоа како е да се биде жена овие денови

Кристина Денесовска
Доколку вчера поминавте малку повеќе време на социјалните мрежи, сигурно забележавте дека масовно се споделува видеото во кое се појавува ѕвездата од серијата „Сексот и...