Таг : предлог

Политика

Заев: Време е за европска солидарност, ќе ги задржиме сите работни места

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денес одржа состанок со своите колеги од ПЕС (Партија на европските социјалисти). На состанокот кој заради вонредната состојба со коронавирусот...
Забава МАГАЗИН

Кои филмови треба да ги изгледате додека сте во карантин

Кристина Денесовска
Како што деновите поминуваат, ситуацијата со коронавирусот станува посериозна. Социјалниот живот паѓа во втор план, а во прв доаѓа грижата за сопственото и здравјето на...
Политика

Предлогот на Париз за методологијата нецелосно прифатлив за Социјалдемократите во ЕП

Stefanija Kuzmanovska
Европските Социјалдемократи не се согласуваат со сите аспекти на предлог реформата на методологијата на преговорите за членство, изјави потпретседателката на оваа партија во Европскиот Парламент,...
ЕУ

ЕУ: Предлогот на Лондон не гарантира договор за „Брегзит“

Влатко Зорба
Земјите-членки на ЕУ не веруваат дека најновиот предлог за „Брегзит“ од страна на премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон, може да биде основа за билатерален...