СТАНДАРД life

Превод

ТЕХНОЛОГИЈА

Јапонски стартап измисли паметна заштитна маска која преведува осум јазици

msp-admin
Јапонскиот стартап Donut Robotics измисли паметна маска среде пандемијата на коронавирус која помага и во комуникацијата и со социјалното дистанцирање. Паметната маска на C-Face може,...
ТЕХНОЛОГИЈА

Firefox ќе добие опција за превод на страници (ВИДЕО)

msp-admin
Mozilla подготвува опција за автоматски превод на страниците на Firefox, која, за разлика од решението на Chrome, не се потпира на услуга за преведување, базирана...