Стандард

Протокол

ЕКОНОМИЈА

ССКМ: Протоколи и финансиска поддршка за опстанок на субјектите кои со месеци се принудно затворени

Берта Китинска
Пред пропаѓање во исклучително тешка состојба се претпријатијата од секторот услуги кои како резултат на владината Уредба се уште се принудно затворени и не се...
ЕКОНОМИЈА

Бектеши: До утре ќе бидат готови протоколите за хотелиерите и угостителите

Министерот за економија, Крешник Бектеши  денеска на прес-конференција, одговорајќи на новинарски прашања, информира дека до крајот на денов или најдоцна утре се очекуваат нови протоколи...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!