СТАНДАРД life

спин-оф

ЕКОНОМИЈА

Два милиони евра неповратни средства за поддршка на проекти на старт-ап и спин-оф компаниите

Влатко Зорба
Заменикот на претседатеот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори, Фатмир Битиќи и директорот на Фондот за Иновација и Технолошки развој Коста...