СТАНДАРД life

старт-ап

ЕКОНОМИЈА

Два милиони евра неповратни средства за поддршка на проекти на старт-ап и спин-оф компаниите

Влатко Зорба
Заменикот на претседатеот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори, Фатмир Битиќи и директорот на Фондот за Иновација и Технолошки развој Коста...
ЕКОНОМИЈА

Партнерствата со старт ап заедница ја забрзуваат иновативноста на компаниите

Влатко Зорба
„Партнерствата со стартап компаниите се од суштинско значење за да се забрза нашата иновативна моќ“, порача Рене Херевијнен, консултант за иновации и развој на бизниси...
КОМПАНИИ

За првпат во земјава ќе се креира Стратегија за развој на старт – ап екосистем

msp-admin
Заменикот на Претседателот на Владата на Република Северна Македонија задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, учествуваше на отворањето на...
КОМПАНИИ

Дејвид Бекам инвестира во лондонски старт-ап

msp-admin
Поранешниот капитен на англиската фудбалска репрезентација, Дејвид Бекам, влегува во виртуелниот свет како ко-сопственик на лондонскиот старт-ап Guild Esports, пренесе „Н1“. Од Guild Esports, кои...