СТАНДАРД life

топлина

Фитнес

На што навистина треба да внимавате кога вежбате за време на екстремни жештини?

Urednik
Високите температури на кои сме сведоци деновиве можат да создадат предизвици на тренинзите на кои сме навикнати. Но, без разлика дали сме професионални спортисти или...
Здравје

Витамински сок од рибизли е се што ви треба на оваа топлина

Radmila Tasevska
Нешто неочекувано, но целосно прилагодено на ова топло време. За подготовка на витамински сок од рибизла, потребно е: 1 килограм рибизли 1 килограм шеќер 1...