Стандард

Ворд

ТЕХНОЛОГИЈА

Word ќе користи вештачка интелигенција за да предвиди што сакаме да напишеме од март

Влатко Зорба
Microsoft Word е една од најпопуларните канцелариски апликации на технолошкиот гигант. Минатата година дознавме за интересно подобрување што ќе го олесни воведувањето на текстот. Софтверските...
ТЕХНОЛОГИЈА

Новата мобилна апликација на Microsoft Office комбинира Word, Excel и PowerPoint

msp-admin
Microsoft објави нова мобилна апликација на Microsoft Office за iOS и Android, која конечно ќе комбинира во едно различни компоненти на пакетот. До сега, мобилните...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!