Стандард
ТЕХНОЛОГИЈА

Apple може да претстави три нови производи во март

Според различни извори, Apple може да претстави најмалку три нови производи следниот месец. Првите од нив се AirTags, кои ќе се натпреваруваат со Samsung Galaxy Smart Tag. Покрај тоа, во март ќе ја видиме следната верзија на iPad Pro.

Таблетот се очекува да има ист дизајн како неговиот претходник, но ќе вклучува помоќна верзија на чипсет А14. Според гласините, тој ќе има mini-LED екран со дијагонала од 12,9 инчи.

Најновиот уред што изгледа дека е најавен од компанијата се слушалките AirPods 3. Во оваа фаза, нема многу информации за нив, но тие можат да имаат дизајн сличен на AirPods Pro, без активна технологија за намалување на бучавата. Тие веројатно се околу 20% поевтини од AirPods Pro.

Поврзани вести

Samsung Galaxy W20 5G може да биде промовиран уште овој месец

msp-admin

Microsoft тестира екран за поставување на Windows 10, ќе го прашува корисникот како сака да го користи компјутерот

msp-admin

Не ви се допаѓа новиот Facebook? Вратете го стариот со едноставен трик

msp-admin