Стандард
ТЕХНОЛОГИЈА

Еве како ќе изгледа „Андроид 12“ (ВИДЕО)

Познатиот блогер Џон Прозер објави видео за новата 19-та верзија и новото големо издание на „Андроид“.

Протече официјалното видео на „Гугл“ и познатиот блогер реши да сподели што не чека кога ќе излезе „Андроид 12“.

Променета тастатура, нови теми, различен изглед на иконите на апликациите, различно мени на системот … ќе има голем број новини.

„Гугл“ подготвил сериозни промени и комплетен нов дизајн, што можете да го видите на видеото.

Не е сè познато, но Џеф откри многу.

Поврзани вести

Вештачки интелект на Microsoft го разбира природниот јазик подобро од луѓето

Влатко Зорба

Huawei: Нашата вештачка интелигенција овозможува шест пати побрзо дијагностицирање на коронавирусот

msp-admin

DxOMark: Honor V30 Pro ја има втората најдобра смартфон камера во светот

msp-admin