Стандард
ТЕХНОЛОГИЈА

iPhone 13 Pro може да има помал пресек на дисплејот, го враќа TouchID

EverythingApplePro и Max Winebach сугерираат дека овогодинешните телефони iPhone 13 Pro ќе имаат редизајниран систем на камери – пресекот на предната страна ќе биде потесен и помал, додека на задната страна испакнатината за камерата исто така ќе добие нов изглед. ConceptCreator помогна да се создадат 3Д модели на уредот со нов дизајн.

Системот на камерата на задната страна сè уште има неколку испакнатини, што значи дека секоја индивидуална леќа ќе се извади од модулот. Стабилизацијата на сликата ќе се подобри со функција што ќе се обиде да го задржи предметот во центарот на сликата.

Apple, наводно, вложува многу напор во подобрувањето на режимот Portrait, користејќи податоци од LiDAR сензорите. Режимот портрет ќе биде достапен и за снимање видео.

Space Gray опцијата ќе биде преработена и ќе биде потемна и ќе понуди мат финиш. Apple исто така ја тестира новата портокалова боја, но не се очекува да биде достапна при лансирањето на линијата iPhone 13.

Се споменува дека оваа година се очекува и нов модел на мини телефон. Apple ќе ги подели новите производи, не сметајќи го iPhone-от, во три категории оваа година: таблети, уреди за носење и додатоци на уредите.

Поврзани вести

Huawei потврди кои смартфони ќе добијат ажурирање до EMUI 10

msp-admin

Microsoft прави Windows 10Х ОС базиран на IoT

msp-admin

Google направи навигација за слепи луѓе кои сакаат да трчаат (ВИДЕО)

msp-admin