26.8 C
Скопје
24 септември, 2023
СТАНДАРД life

ТЕХНОЛОГИЈА

ТЕХНОЛОГИЈА

Instagram сака да привлече незадоволни креатори на содржини од YouTube

msp-admin
Апликацијата за споделување на мобилни фотографии и видео преку Instagram, промовираше нова алатка што треба да помогне да се изгради подобра алтернатива на YouTube за...
ТЕХНОЛОГИЈА

Honor V30 5G ќе има заоблен дисплеј со отвор за двојна селфи-камера

msp-admin
И покрај тешкотиите со кои се соочува Huawei, компанијата продолжува да инвестира во нови производи и развој. Веќе е јасно дека Кинезите подготвуваат нов предводник...
ТЕХНОЛОГИЈА

Huawei покренува нова кампања „Вистнски приказни“

msp-admin
Huawei ја започна кампањата Вистински Приказни која покажува како заедничкото работење на постигнување технолошки напредок може да го направи светот многу подобро место за живеење....