Стандард

ТЕХНОЛОГИЈА

ТЕХНОЛОГИЈА

Samsung Galaxy S10 веќе може да снима Hyperlapse видео со предната камера

msp-admin
Серијата паметни телефони Samsung Galaxy S10 сега имаат можност да снимаат Hyperlapse клипови со предната камера, овозможено со најновото ажурирање, со кое уредите сега добиваат...
ТЕХНОЛОГИЈА

Microsoft Surface Duo – паметен телефон со два екрани и Android (ВИДЕО)

msp-admin
Не очекувавме Microsoft да лансира нови уреди во категоријата паметни телефони по неуспехот на својата мобилна стратегија, но компанијата одлучи да нè демантира со објавување...
ТЕХНОЛОГИЈА

Xiaomi Mi 9 Lite со 108MP камера ќе биде промовиран на 24 октомври

msp-admin
Xiaomi е популарен производител на паметни телефони кој веќе стекна голема популарност надвор од локалниот пазар. Нивните уреди имаат атрактивен дизајн и моќен хардвер, но...
ТЕХНОЛОГИЈА

Apple ќе ги прави идните iPhone-и целосно од рециклиран материјал

msp-admin
Директорот задолжен за политиките за животна средина во Apple, Лиза Џексон има намера да го искористи влијанието на производителот на „iPhone“ за поголема употреба на...
ТЕХНОЛОГИЈА

iPhone 11 ќе предупредува кога користите неоригинални делови

msp-admin
Навлегувањето на поголеми екрани во мобилните телефони носи и поголеми ризици од оштетување. Цените на производството на екраните се зголемуваат со секоја генерација и во...
ТЕХНОЛОГИЈА

Instagram сака да привлече незадоволни креатори на содржини од YouTube

msp-admin
Апликацијата за споделување на мобилни фотографии и видео преку Instagram, промовираше нова алатка што треба да помогне да се изгради подобра алтернатива на YouTube за...
ТЕХНОЛОГИЈА

Honor V30 5G ќе има заоблен дисплеј со отвор за двојна селфи-камера

msp-admin
И покрај тешкотиите со кои се соочува Huawei, компанијата продолжува да инвестира во нови производи и развој. Веќе е јасно дека Кинезите подготвуваат нов предводник...