СТАНДАРД life
ТЕХНОЛОГИЈА

Samsung подготвува неколку подароци со серијата Galaxy S21

На 14 јануари очекуваме Samsung да ги претстави паметните телефони од главната серија Galaxy S21, а нивната продажба најверојатно ќе започне на крајот на месецот. Традиционално, компанијата ќе понуди и бонуси за оние кои направиле претходна нарачка и веќе знаеме какви ќе бидат.

Еван Блас (@evleaks) објави маркетинг-слика на Твитер, откривајќи дека оние што претходно нарачале Galaxy S21 Ultra ќе можат бесплатно да ги набават слушалките Galaxy Buds Pro и Galaxy SmartTag. Очекуваме двата додатоци да бидат претставени со телефоните.

Најверојатно промоцијата е наменета за САД, но можно е да биде достапна и на европскиот пазар. Во последните недели дознавме многу за слушалките, кои се појавија неофицијално на продажба, па дури и учествуваа во видео. Galaxy SmartTag ќе биде додаток за следење на локацијата на предметите прикачени на него – очекуваме да работи со Bluetooth, но исто така можеме да ја видиме и UWB технологијата.

Според други информации од Твитер, бонусите пред нарачката ќе бидат достапни во повеќето земји. Galaxy Buds Pro и Galaxy SmartTag ќе бидат достапни само со поскапиот Galaxy S21 Ultra, а за оние кои ќе купат поевтини Galaxy S21 и Galaxy S21 +, предвидени се слушалки Galaxy Buds Live и Galaxy SmartTag.

Поврзани вести

Догодина сепак можеме да видиме Pocophone F2

msp-admin

Google Play престана да шпекулира за коронавирусот

msp-admin

Следниот Lenovo Legion пристигнува на пролет

Влатко Зорба