Стандард
ТЕХНОЛОГИЈА

Кина претстави воз што се движи со 620 км/ч (ВИДЕО)

Кина претстави прототип на супер брз воз, за ​​кој нејзините креатори велат дека може да достигне брзина од 620 километри на час.

Овој воз е двојно побрз од возот „Еуростар“, а со таа брзина би можело да се стигне од Лондон до Париз за 47 минути, доколку се оди со максимална брзина, објави „Дејли мејл“

Кинеското „сообраќајно чудо“ е прво од ваков вид во светот и е направено во домашна верзија, а изработката на прототипот долг 21 метар чинеше скоро 7,5 милиони евра.

Поврзани вести

Razr 2 ќе има сензори за движење и командни гестови во рамките околу екранот

msp-admin

iPhone 11 ќе предупредува кога користите неоригинални делови

msp-admin

Huawei ги промовораше своите први VR очила (ВИДЕО)

msp-admin
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!