Стандард

Воз

ЕКОНОМИЈА

ЖРСМ Транспорт превезле двојно помалку патници во споредба со 2019 година

Влатко Зорба
Заклучно со ноември лани, ЖРСМ Транспорт превезле 234.115 патници во внатрешниот патнички сообраќај, што како последица на Kовид пандемијата е повеќе од двојно помалку споредено...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!