Стандард
ТЕХНОЛОГИЈА

Се појави фотографија од Huawei P50 Pro

Неодамна дознавме дека Huawei P50 може да дебитира со оперативниот систем HarmonyOS, а сега ја имаме и првата слика на претпоставениот P50 Pro. Доаѓа од @OnLeaks и ни дава идеја за тоа како може да изгледа предниот дел на идниот предводник.

За разлика од P40 Pro, кој има двојна селфи камера поставена во поголема дупка во горниот лев агол на дисплејот, P50 Pro ќе има единечна дупка поставена централно. Покрај тоа, вградениот звучник под дисплејот нема да се користи, туку потрадиционалното решение во горната рамка.

P50 Pro ќе има 6,6-инчен екран, а телото ќе биде широко 73 милиметри и долго 159 милиметри. Можно е уредот да го користи сегашниот чипсет Kirin 9000 и секако да се фокусира на фотографија.

Поврзани вести

Paper Phone нè прави понезависни од паметниот телефон (ВИДЕО)

msp-admin

LG Rollable ќе се продава за 2.110 евра на крајот на 2021 година

Влатко Зорба

„Самсунг“ патентираше модул од 6 камери за мобилен телефон

msp-admin