Стандард
ТЕХНОЛОГИЈА

„Стори“ доаѓа и на Твитер (ВИДЕО)

Опција што беше во фаза на тестирање во последните месеци, верзијата на Твитер на „стори“, сега е достапна за сите корисници на оваа платформа.

Сепак, „флитс“ (Fleets) не се приватни „приказни“, туку начинот на кој Твитер им овозможува на корисниците да споделуваат работи што се помалку достапни за светот. Секој може да го посети јавниот профил на секого на Твитер и да ги прегледа оние корисници со кликнување на нив. Како и со другите платформи, приказните се на горниот дел од екранот.

Овој начин на комуникација треба да им овозможи на корисниците да размислуваат гласно без лајкови, ретвитови или одговори и тој ќе се вика „флитс“ и ќе исчезне по 24 часа, се вели во соопштението на компанијата.

Поврзани вести

Се појави ВИДЕО од Xiaomi Mi 11 Ultra – има секундарен екран и зум од 120x

Влатко Зорба

По крајот на поддршката: Windows 7 под постојани хакерски напади

msp-admin

Huawei ја претстави најмоќната постава на Mate досега

msp-admin
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!