СТАНДАРД life
ЕКОНОМИЈА

Четвртиот сет на економски мерки ќе стапи на сила штом се оформи владата, најави Спасовски

На денешната прес конференција техничкиот премиер Оливер Спасовски го најави четвртиот сет на економски мерки, кој ќе стапи на сила штом се оформи новата влада.

-Платежни картички ќе имаа пензионерите кои имаат приходи до 15.000 денари, како и стечајните работници, невработените кои не се активни баратели на работа, како и секој самохран родител.Мерката ќе стапи на сила штом се оформи владата, изјави Спасовски.

Поврзани вести

Заев: Детски додаток за 65.000 деца, помош за 34.000 семејства, 777 социјални станови

G&O Waste Solution: Не третираме отпад, рециклираме пластика и ја извезуваме надвор од државата

Влатко Зорба

Биткоин надмина 10.000 долари, експертите велат дека може да надмине 15.000

Stefanija Kuzmanovska