СТАНДАРД life
ЕКОНОМИЈА

Костовски ги повикувам МВР и Обвинителството да отворат истрага за „Еуростандард банка“

Трифун Костовски упати јавен повик до претседателот на Собранието Талат Џафери, до Обвинителството за организиран криминал, до Антикорупциска комисија и МВР за да вклучат во истрагата околу случајот за стечајот на Еуростандард банка.

„Јас, Трифун Костовски ги повикувам горе наведените институции да се вклучат во истрагата околу случајот за стечајот на Еуростандард банка, кој изобилува со недоследности од страна на надлежните институции и многу нејасностии за носењето на оваа одлука. Ги молам институциите да почнат да дејствуваат по принципот на допрен глас“, стои во јавниот повик од Костовски.

Поврзани вести

Ангеловска: Утрово се исплатени 27.8 милиони евра кон банките, започнува издавањето на домашните платежни картички

Заев: Со пристапувањето во НАТО стануваме дел од пазар на 1 милијарда потрошувачи, обезбедивме повеќе пари за компаниите и силна економија

Поскапуваат горивата од полноќ

Влатко Зорба