Стандард

Костовски

КОМПАНИИ

Комерцијална банка: Костовски нѝ должи речиси 7 милиони евра

Влатко Зорба
„Како една од најтранспарентните компании во земјава и носител на бројни награди и признанија од реномирани меѓународни институции, меѓу кои и престижната награда Банка на...
ЕКОНОМИЈА

Костовски: Ако сум виновен уште утре ќе одам во затвор, не сум кукавица да бегам

Влатко Зорба
„Обвинителството нема никакви докази против мене и мислам дека овој акт за носење наредба на обвинителството е изнуден од моја страна, бидејќи цело време инсистирам...
ЕКОНОМИЈА

Здружение на оштетени штедачи: Одговорност мора да има за првотимците од Еуростандард банка

Влатко Зорба
„Во наредниот период преку соопштенија до медиумите ќе ги извадиме на виделина некои од доказите за тоа како се одвивал ГРАБЕЖОТ на депозити во банката....
ЕКОНОМИЈА

Здружение на оштетени штедачи: Костовски обвинува за криминал и ги повикува ограбените на соработка, но не кажува кој ја извршил кражбата

Влатко Зорба
„Група бандити на место претседатели на одбори крадат депозити од банка за што добиваат опомена од првиот човек на Народна банка. Повторно крадат и повторно...
ЕКОНОМИЈА

Костовски до Здружението на оштетени штедачи: Не доликува вашиот бес да го истурате на човек којшто најповеќе се бори за вас

Влатко Зорба
Бизнисменот Трифун Костовски реагираше на денешното соопштение на Здружението на оштетени штедачи на Еуростандард банка, во кое се вели дека „повеќе од јасно“ е дека...
ЕКОНОМИЈА

Костовски: Стечајот за Еуростандард е неправда и голем криминал

Берта Китинска
„Стечајот со Еуростандард јас го изнесов и пред Собранието, убеден сум за независна експертиза. Органите се надевам ќе се разбудат. Ако се донесе таква одлука,...
КОМПАНИИ

Костовски: Еуростандард има доволно капитал за да ги подмири сите оштетени

msp-admin
Бизнисменот и сопственик на Еуростандард банка, Трифун Костовски во вчерашното гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ на телевизија Алфа, изјави дека банката има доволно капитал...
ЕКОНОМИЈА

Одлуката на НБРМ за стечај на банката има политичка заднина, тврди Костовски

Берта Китинска
Стечајот на банката има политичка заднина, тврди бизнисменот и сопственикот на Еуростандард  Трифун Костовски во емисијата „Само интервју“ на Канал 5. -Одлуката на НБРМ за...
ЕКОНОМИЈА

Костовски ги повикувам МВР и Обвинителството да отворат истрага за „Еуростандард банка“

Берта Китинска
Трифун Костовски упати јавен повик до претседателот на Собранието Талат Џафери, до Обвинителството за организиран криминал, до Антикорупциска комисија и МВР за да вклучат во истрагата...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!