Стандард
ЕКОНОМИЈА

Хибридна форма на овогодинешното издание на Македонскиот енергетски форум – МЕФ 2020

Во организација на Владата, амбасадата на САД и ЗИП институтот, денес ќе се оддржи Македонскиот енергетски форум – МЕФ 2020.

Овој настан е трет по ред, а ќе се одвива во хибридна форма. Имено, учесниците ќе можат да го следат преку платформата Зум, додека ограничен број панелисти и новинари ќе се соберат во посебно студио на МЕФ2020 во хотел „Мериот“.

Организаторите велат дека овој фоум ќе биде отворен од страна на премиерот Зоран Заев. Американската амбасадорка во земјава, Кејт Брнс, како и шефот на делегацијата на ЕУ во Скопје, Дејвид Гир.

Форумот е организиран од ЗИП Институт, Амбасадата на САД во Северна Македонија и Владата на Република Северна Македонија, а финансиран од Германскиот Маршалов Фонд во САД – Balkans Trust for Democracy, Кралската Норвешка Амбасада во Белград, АД МЕПСО и Делегацијата на ЕУ во Северна Македонија.

Поврзани вести

Акционерите од Стопанска банка Скопје: Дали овој судски процес можеби се качил на последниот воз на очајниот македонски судски систем?

Угостителските објекти од денеска ќе работат по старо работно време

„Најголемиот трговски центар во регионот ќе донесе светски брендови и нови вработувања“

Влатко Зорба
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!