Стандард
ЕКОНОМИЈА

Побаравме да бидат отворени угостителските објекти, но мораме да ги почитуваме сите препораки, вели Бектеши

Министерот за економија изјави дека дека угостителите веќе до сега требало да проработат.

– Ние го кажавме својот став во Главниот координативен штаб.Побаравме да бидат отворени угостителските објекти, но пред се мораме да ги почитуваме сите препораки.Ние веќе дадовме наши сугестии и забелешки, изјави Крешник Бектеши, министерот за економија, на денешната прес-конференцја.

Поврзани вести

Битиќи за ултиматумот на музичарите: Кога ќе бидат дел од формалната економија, многу полесно ќе им помогнеме

Влатко Зорба

Склучен договор: Обесштетувањето на клиентите на „Еуростандард банка“ ќе трае три години

Берта Китинска

Ангеловска: Барајте ги вашите сметки, покрај повратот на средства учествувате во борбата против против затајувачите!

Берта Китинска