Стандард
ЕКОНОМИЈА

СБ го одобри првиот тендер за реализација на проектот за изградба и санација на локални улици и патишта во општините вреден 70 милиони евра

Светска банка ни го одобри првиот тендер за реализација на проектот за изградба и санација на локални улици и патишта во општините вкупно вреден 70 милиони евра, соопшти министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески.

Поврзани вести

KУПУВАМЕ ДОМАШНО: Граѓаните ги полнат торбите со македонски производи, во најава картички за пасивниете баратели на работа

Бектеши бара опозицијата да придонесе за што побрзо имплементирање на петтиот сет мерки

Влатко Зорба

Со нови протоколи се отвораат игротеките безбедни за децата

Берта Китинска
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!