СТАНДАРД life
КОМПАНИИ

На вистинско место во вистинско време: Индустрии на кои короната позитивно влијаеше

Неодамнешната студија на Invezz открива 11 индустрии кои биле најпозитивно погодени од Ковид-19. Во време на економска криза на некои индустрии бизнисот им процвета. На списокот се наоѓаат следниве индустрии:

 • Книги
 • Кафе за домашна употреба
 • Онлајн спортски игри и гејминг
 • Опрема за вежбање во домашни услови
 • Луксузни маски за лице
 • Опрема за градина
 • Средства за миење раце
 • Онлајн купување на намирници
 • Онлајн пораки и видео конференции
 • Забавни онлајн сервиси
 • Излети

“Некои компании се најдоа во вистинско време на вистинско место“, вели  Дејвид Мери од Invezz и додава дека агилните компании ќе пронајдат начин да го преживеат и вториот бран од коронавирусот ако го има.

Поврзани вести

„Голдман Сакс“: Вакцината е поважна за пазарите отколку изборите

msp-admin

Amazon им понуди на американските власти дистрибуција на вакцини

Влатко Зорба

Wizz Air најавува понатамошно проширување со нова база на аеродромот во Кардиф

msp-admin