Стандард
КОМПАНИИ

Волво повлекува 54.000 возила

Волво одлучи да повлече 54.000 автомобили наменети за американскиот пазар поради дефект на воздушните перничиња (airbag), откако едно лице беше убиено, објави американското регулаторно тело за сообраќај, пренесува Ројтерс

Возилата С80 и С60 од периодот помеѓу 2001 и 2003 година беа повлечени откако експлодираа метални делови под воздушното перниче и убија возач на Волво, додаде АП.

Поврзани вести

Гејтс: Потценувањето на Елон Маск не е добра идеја

Влатко Зорба

Во септември 91,6 отсто од потрошената струја од домашно производство

msp-admin

Крај за евтините авионски билети? Се бара забрана на летови од 9,99 евра

Влатко Зорба