СТАНДАРД life
КОМПАНИИ

Вработените во „Фејсбук“ ќе работат од дома до крајот на годината

Од Фејсбук соопштија дека работниците кои биле во можност да работат од дома, ќе можат да го сторат тоа до крајот на годината, додека пандемијата на коронавирус ги принудува владите да ги продолжат наредбите за работа од дома за да се сопре ширењето на инфекцијата.

Гигантот, исто така, очекува повеќето нејзини канцеларии да останат затворени до 6 јуни, изјави портпаролот на компанијата.

Вирусот, кој досега зарази повеќе од 3,8 милиони луѓе ширум светот, ги принуди повеќето земји да преземаат строги мерки за карантин и го смени начинот на кој работиме, со работа од дома како нова норма.

Поврзани вести

Commerzbank распродава филијали низ целиот свет

Влатко Зорба

КРИПТО-СЕМЕЈСТВО: Вложиле се што имаат во биткоин, сега им се исплати (ВИДЕО)

msp-admin

Продуктивноста во Велика Британија на најниско ниво во последниве 250 години

msp-admin