СТАНДАРД life
КРИПТОВАЛУТИ

Марк Кубан откри 3 од неговите инвестиции во алтткоин

Што има Марк Кубан во своето портфолио на криптовалути?

Излегува дека тој има многу DeFi токени базирани на Ethereum од дното на списоците на CoinGecko.

Кубан вчера сподели на Твитер: „Дефинитивно го добив мојот удел во шиткоини“.

Ова откритие е резултат на видео во кое тој танцува во дрес на Маверикс.

Овој клип може да се купи од неговата сметка во Rarible, пазар за NFT – дигитални колекции на блокчејн.

Профилот на Кубан вклучува јавно обраќање, кое пак е финансирано од друго портфолио, според одделот за истражување The Block на чело со Стивен Женг.

Паричникот има голем број на токени ERC20, како што се OPEN Governance Token, HYVE и MASQ.

Преодот на Кубан кон крипто икона е тука. Во април 2020 година, инвеститорот милијардер рече дека поседува само околу 130 долари во Биткоин. Но, на почетокот на овој месец, тој откри дека инвестирал повеќе, отколку што претходно открил, и дека бил вклучен во Coinbase.

Се разбира, HYVE и MASQ немаат обем за да бидат наведени во Coinbase.

Поврзани вести

Банката на Сингапур: Биткоинот може да дејствува како злато

Влатко Зорба

FinCEN е заинтересиран за офшор средствата во криптовалути на граѓаните

Влатко Зорба

Топ трејдер го определи NOIA како „заспан гигант“

Влатко Зорба