СТАНДАРД life
Стил

📷Амал и Џорџ Клуни целосно го маѓепсаа Лондон со својата елеганција

Амал и Џорџ Клуни се појавија во Лондон на премиерата на филмот на Џорџ „The Boys in the Boat“ и ги воодушевија сите присутни на црвениот тепих.

Тие се појавија расположени, магично облечени и целосно заљубени.

Џорџ дојде и во класичен црн костум и чевли во иста боја.

Со оглед на тоа дека врнеше, како вистински џентлмен држеше чадор за својата сопруга Амал, а многумина забележаа дека е неодоливо шармантен.

Џорџ и Амал Клуни
Џорџ и Амал Клуни

Познатата адвокатка на црвениот тепих носеше монохроматска комбинација. Таа се одлучи за црна нијанса.

Одозгора имаше корсет, додека доле здолниште, а сè комплетирала со салонки и клач чанта.

Џорџ и Амал Клуни
Џорџ и Амал Клуни

Амал имаше и светло-црвен кармин, незабележлива шминка, фризура со руси прамени, а сето тоа го заокружи со мали, но забележливи обетки.

Поврзани вести

Убавата Французинка повторно има добар стајлинг: Има 70 години и ги надмина сите

Urednik

📸Како да се договориле: Маргот Роби и Емили Блант носеле речиси идентични фустани

Urednik

Гламурозниот костум одлично и стои: Деми Мур го украде шоуто на модната ревија на „Версаче“

Urednik