СТАНДАРД life

Автономни возила

КОМПАНИИ

VW и Microsoft ја прошируваат соработката на софтверот за автономни возила

Влатко Зорба
Volkswagen AG и Microsoft Corp. ја прошируваат нивната соработка, која вклучува облачна технологија на софтверскиот гигант во САД, за да го забрзаат процесот на развој...
КОМПАНИИ

Hyundai и Apple планираат да потпишат договор за автономни возила до март

Влатко Зорба
Јужнокорејскиот производител на автомобили Hyundai Motor и американскиот технолошки гигант Apple Inc планираат да потпишат договор за партнерство за изградба на автономни електрични автомобили до...