СТАНДАРД life

Беркшир

КОМПАНИИ

Бафет: Кук го нема дизајнерскиот гениј на Џобс, но има исклучително знаење

Влатко Зорба
Легендарниот инвеститор Ворен Бафет во интервју за Блумберг ги пофали дипломатските вештини на директорот на „Епл“, Тим Кук и длабокото познавање на глобалните ланци на...
КОМПАНИИ

96-годишен МИЛИЈАРДЕР ја открива ТАЈНАТА за долг и среќен живот

msp-admin
Потпретседателот на „Беркшир Хатавеј“, Чарли Манџер (96) е најпознат како долгогодишен човек од доверба на инвестициската легенда, Ворен Бафет, чие богатство се проценува на 1,7...