СТАНДАРД life

Кук

КОМПАНИИ

Бафет: Кук го нема дизајнерскиот гениј на Џобс, но има исклучително знаење

Влатко Зорба
Легендарниот инвеститор Ворен Бафет во интервју за Блумберг ги пофали дипломатските вештини на директорот на „Епл“, Тим Кук и длабокото познавање на глобалните ланци на...