Стандард

Борба

ЕКОНОМИЈА

ЕЦБ инјектира дополнителни 750 милијарди евра во системот за борбата со коронавирусот

Stefanija Kuzmanovska
Европската централна банка (ЕЦБ) претстави дополнителна програма за откуп на обврзници од 750 милијарди евра по итен состанок на одборот во средата навечер, објави Ројтерс....
КОМПАНИИ

Повик од ЕУ: 164 милиони евра за стартапи и мали и срeдни компании за борба против коронавирусот

msp-admin
Европската комисија распиша итен повик за стартапи и мали и средни компании од областа на технологијата и иновации кои со своите решенија би можеле да...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!