Стандард

Британија

ТЕХНОЛОГИЈА

Британија ја одобри вакцината на Бајонтек-Фајзер

msp-admin
Германско-американската вакцина со заштита од 95 отсто на компаниите Бајонтек-Фајзер доби одобрување во Велика Британија. Првите испораки пристигнуваат за неколку дена. Според германската компанија „Бајонтек“...
КОМПАНИИ

Во Британија без бензински и дизел автомобили од 2030 година

msp-admin
Британскиот премиер Борис Џонсон следната недела планира да објави забрана за продажба на нови бензински и дизел автомобили од 2030 година, пет години порано од...