СТАНДАРД life

Дистрибуција

КОМПАНИИ

Amazon им понуди на американските власти дистрибуција на вакцини

Влатко Зорба
Новиот претседател на САД, Џо Бајден, пред инаугурацијата вети дека неговата влада ќе има за цел да вакцинира 100 милиони граѓани со вакцини за коронавирус...
КОМПАНИИ

Бирократски хаос по „Брегзит“: „Schenker“ не доставува пратки во Велика Британија

Влатко Зорба
По завршувањето на преодниот рок за „Брегзит“, давателот на логистички услуги „DB Schenker“ се соочува со бирократски предизвик. Само една десетина од сите пратки во...