Стандард

емирати

КОМПАНИИ

Русија и Емиратите развиваат нов суперсоничен патнички авион

Влатко Зорба
Руската обединета воздушна корпорација и државниот фонд за инвестиции во ОАЕ ќе формираат заедничка компанија за развој на нов мал суперсоничен патнички авион. Ова денеска...
КОМПАНИИ

Постигнат договор: Емиратите го окончаа бојкотот на Израел

msp-admin
Владетелот на Обединетите Арапски Емирати, шеикот Калифa бин Зајед ал Нахјан, денеска издаде декрет со кој се формализира крајот на бојкотот на Израел со неодамнешниот...