Стандард

Филип Морис

ЕКОНОМИЈА КОМПАНИИ

Д-р Филип Станковиќ – научник од Македонија кој работи на развој на иновативни производи во тутунската индустрија

Македонскиот научник д-р Филип Станковиќ од Скопје е еден од 430те научници во Филип Морис кои работат на истражување и развој на иновативни бездимни производи....
КОМПАНИИ

Тутунски Комбинат Прилеп со дивиденда од 2,4 милиони евра од заедничката компанија со Филип Морис

msp-admin
Тутунски Комбинат Прилеп (ТКП) доби дивиденда од 2,4 милиони евра од компанија Филип Морис Тутунски Комбинат Прилеп (ФМТКП), што претставува зголемување за 58% споредено со...
ЕКОНОМИЈА

Никотинот не е примарниот причинител за болести поврзани со пушењето

Никотинот претставува природен алкалоид кој се наоѓа во тутунот и е главната причина зошто луѓето пушат, покрај ритуалот и вкусот. Но, дали никотинот е главна...
КОМПАНИИ

IQOS уредот со несогорлив тутун на Филип Морис почна да го освојува пазарот во САД

msp-admin
Ако на 4-ти октомври кога IQOS и несогорливите тутунски патрони на Филип Морис Интернешнел (ФМИ) официјално почнаа да се продава во САД во само едно...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!