Таг : фризура

Стил

Трансформација на Ким: Стана црвенокоса (ФОТО)

Влатко Зорба
Ким Кардашијан, најпознатата старлета во светот и реалити sвезда, привлече внимание со својата нова боја на коса. Најпознатата членка на семејството Кардашијан стана црвенокоса, што...
Забава

Кристијано ги шокираше фановите со новата фризура (ФОТО)

Stefanija Kuzmanovska
Кристијано Роналдо, еден од најдобрите фудбалери во светот, важи за спортист кој многу се грижи за неговиот физички изглед. Честопати го менува имиџот, а сега...
Забава

Новата фризура на Роналдо собра 10 милиони лајкови, фановите му порачаа дека изгледа како девојче!

Клубовите од италијанската Серија „А“ гласаа да го продолжат шампионатот на 13 јуни, но конечната одлука ќе ја донесе италијанската влада. Секако, играчите кои доаѓаат...
МАГАЗИН Стил

Скриени прамени, нов пролетен тренд во стилизирањето на косата (ФОТО)

Доаѓа пролетта, а тоа значи дека е време и за освежување и промени, а стилистите откриваат кој начин на нијансирање на косата е најпопуларен за...
Забава МАГАЗИН

Кои се македонките кои ќе ја шминкаат Атиџе?

Кристина Денесовска
Документарниот филм „Медена земја“ е во трка за два Оскари, на вечерашната церемонија. Како што е веќе познато, екипата од Македонија е веќе пристигната во...
Забава МАГАЗИН

Мила Кунис со позитивна промена по долго време

Актерката Мила Кунис не е една од оние славни дами кои се склони на чести промени на изгледот. Освен што минатото лето поради улога морала...
Забава МАГАЗИН

Блејк Лајвли направи драстична промена

Блејк Лајвли направи драстична промена на физичкиот изглед, па од долгата коса, сега нема ни трага. Имено, актерката која се прослави со улогата на Серена...
МАГАЗИН Стил

Нова хит-техника за нијансирање на коса – самрак

Елена Даскалова
Самрак како поим можеби ве потсетува на нешто мрачно и темно, или пак на популарните вампирски филмови со Едвард и Бела, но овојпат се работи...
МАГАЗИН Стил

Зошто коњското опавче ни создава главоболки?

Коњското опавче претставува едноставна, но и стилизирана фризура која од време на време ни нанесува болка. Студиите покажале дека честото врзување на косата во опавче...
Забава МАГАЗИН

Најлошата фризура на сите времиња се враќа во ново издание

Кристина Денесовска
Годината што си оди ја обележаа многу ретро фризури, вклучувајќи ги и оние за кои мислевме дека никогаш нема да се вратат. Фризурата која се...