Таг : фризура

Забава МАГАЗИН

Кои се македонките кои ќе ја шминкаат Атиџе?

Кристина Денесовска
Документарниот филм „Медена земја“ е во трка за два Оскари, на вечерашната церемонија. Како што е веќе познато, екипата од Македонија е веќе пристигната во...
Забава МАГАЗИН

Мила Кунис со позитивна промена по долго време

Актерката Мила Кунис не е една од оние славни дами кои се склони на чести промени на изгледот. Освен што минатото лето поради улога морала...
Забава МАГАЗИН

Блејк Лајвли направи драстична промена

Блејк Лајвли направи драстична промена на физичкиот изглед, па од долгата коса, сега нема ни трага. Имено, актерката која се прослави со улогата на Серена...
МАГАЗИН Стил

Нова хит-техника за нијансирање на коса – самрак

Елена Даскалова
Самрак како поим можеби ве потсетува на нешто мрачно и темно, или пак на популарните вампирски филмови со Едвард и Бела, но овојпат се работи...
МАГАЗИН Стил

Зошто коњското опавче ни создава главоболки?

Коњското опавче претставува едноставна, но и стилизирана фризура која од време на време ни нанесува болка. Студиите покажале дека честото врзување на косата во опавче...
Забава МАГАЗИН

Најлошата фризура на сите времиња се враќа во ново издание

Кристина Денесовска
Годината што си оди ја обележаа многу ретро фризури, вклучувајќи ги и оние за кои мислевме дека никогаш нема да се вратат. Фризурата која се...
МАГАЗИН Стил

Зошто високото коњско опавче е проблематична фризура?

Елена Даскалова
Косата собрана во високо коњско опавче е едноставна да се постигне, а дозволува и многу опции за стилизирање, па затоа и е една од најпопуларните...
Забава МАГАЗИН

Што кажува за вас вашата омилена фризура?

Елена Даскалова
Фризурата ја избираме такашто ни одговара на обликот на лицето и телесната конституција, но и како индивидуално си се допаѓаме повеќе. Но, дали сте помислиле...
Забава МАГАЗИН

Како ви се допаѓа? Џеј Ло со нов имиџ (ФОТО)

Елена Даскалова
Она што отсекогаш е препознатливо за Џенифер Лопез, покрај задникот, е и нејзината бујна и долга коса и нејзиниот непогрешлив избор на фризури. Иако со...