СТАНДАРД life

ГМ

КОМПАНИИ

Од 2035 година, ГМ ќе произведува само електрични автомобили

Влатко Зорба
Најголемиот американски производител на автомобили, „Џенерал моторс“, објави дека од 2035 година ќе продава исклучиво автомобили, џипови и лесни камиони со нула издувни гасови. Компанијата,...
КОМПАНИИ

„GM“ ја „брка“ „Tesla“: Авто гигантот го менува логото и најавува 30 електрични возила

Влатко Зорба
Американскиот производител на автомобили „General Motors“ ќе го смени логото и ќе започне маркетинг кампања за електрични возила со цел да се претстави во ново...