Стандард

ХСБЦ

КОМПАНИИ

HSBC со пад на профитот од 34% во 2020 година

Влатко Зорба
Една од најголемите светски банки, лондонската HSBC, ги објави финансиските резултати за 2020 година. Добивката пред оданочување падна за 34 проценти на 8,78 милијарди долари....
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!