СТАНДАРД life

Huawei

ТЕХНОЛОГИЈА

Huawei: Нашата вештачка интелигенција овозможува шест пати побрзо дијагностицирање на коронавирусот

msp-admin
На онлајн конференцијата наречена „Борба против COVID-19 со технологија“, Huawei се пофали со технолошки решенија кои, како што посочуваат од компанијата, помогнаа значително да се...
ЕКОНОМИЈА

Приходите на Huawei нагло се зголемија минатата година и покрај сите скандали и санкции

Stefanija Kuzmanovska
Кинескиот телекомуникациски гигант и производител на паметни телефони Huawei објави дека нејзините приходи пораснале за скоро петтина во 2019 година и покрај санкциите на САД....