СТАНДАРД life

Huawei

КОМПАНИИ

Huawei ќе наплаќа такси за користење на 5G патенти од Apple и Samsung

Влатко Зорба
Huawei Technologies ќе започне да им наплаќа на мобилните гиганти како Apple „разумна“ такса за пристап до неговите безжични 5G патенти, потенцијално создавајќи дополнителен извор...
КОМПАНИИ

Huawei го објави решението за мрежи со нулта емисија на јаглерод

Влатко Зорба
Во рамките на MWC 2021 саемот во Шангај, Zhou Taoyuan, Потпретседател на Huawei и Претседател на производната линија за дигитална моќност, на конференција за медиуми...
КОМПАНИИ

Huawei OptiX SuperSite овозможува супер брз пристап во дигиталниот свет

Влатко Зорба
Во рамките на MWC 2021 саемот во Шангај, Huawei го лансираше OptiX SuperSite решението  за глобалните оператори. Ричард Јин, претседател на производната линија на Huawei...
КОМПАНИИ

Шефот на Huawei предупреди на растечката дигитална поделба

Влатко Зорба
За време на својот говор на отворањето на мобилниот конгрес во Шангај, ротирачкиот претседател на Huawei, Кен Ху, привлече внимание на големото влијание што го...
КОМПАНИИ

Huawei ја објави првата европска фабрика за безжични базни станици

Влатко Зорба
Huawei го најави официјалното лансирање на европската безжична фабрика, која ќе биде лоцирана во бизнис паркот Брумат во големиот источниот регион (Grand EST) во Франција....
КОМПАНИИ

Huawei гради фабрика во Франција: Ќе произведува 5G опрема за целиот европски пазар

msp-admin
Кинески Huawei ќе гради фабрика за производство на технолошки решенија за мобилни мрежи на истокот на Франција, прва нејзина ваква фабрика надвор од Кина, беше...