Стандард

Јаглерод

ТЕХНОЛОГИЈА

Маск нуди награда од 100 милиони долари за најдобра технологија за фаќање на јаглерод

Влатко Зорба
Шефот на Тесла моторс, Елон Маск во четвртокот вети награда од 100 милиони долари за развој на најдобрата технологија за фаќање јаглерод (carbon capture) Фаќањето...
БИЗЛАЈФ

Саудиска Арабија гради град со нула јаглерод (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Саудиска Арабија ги откри плановите за изградба на град со нула јаглерод, објавија Ројтерс и АФП. Ова ќе биде прв голем градежен проект во бизнис...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!