СТАНДАРД life

град

БИЗЛАЈФ

Саудиска Арабија гради град со нула јаглерод (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Саудиска Арабија ги откри плановите за изградба на град со нула јаглерод, објавија Ројтерс и АФП. Ова ќе биде прв голем градежен проект во бизнис...
ЕКОНОМИЈА

Сугарески: Ако е неопходно ќе се забрани транспортот на луѓе меѓу градови и села

Доколку е потребно ќе се забрани транспортот на луѓе меѓу градови и села, најави денеска министерот за транспорт и врски Горан Сугарески. – Владата има...
КОМПАНИИ

1.000 ракети, 20 години и 2 милијарди долари се неопходни, за да се изгради првиот град на Марс

msp-admin
Ќе бидат потребни 1000 ракети и најмалку 2 децении за човештвото да го изгради својот прв град на Марс. Ова го тврди основачот на производителот...