Таг : Канада

Вести

Трудо: Мора да вежбаме физичко растојание, ќе бидат потребни месеци

Влатко Зорба
Канадскиот премиер Џастин Трудо изјави дека неговите сонародници ќе треба да останат дома и да применуваат физичко растојание и во месеците што следуваат и додаде...
Забава МАГАЗИН

Меган и Хари одат во самоизолација

Принцот Хари и Меган Маркл се во самоизолација со својот син Арчи во домот во Ванкувер. Парот по враќањето од Обединетото Кралство одлучил самоиницијативно да...
Забава МАГАЗИН

Јавноста ја нападна Меган Маркл бидејќи го оставила Арчи во Канада

Кога Меган Маркл и принцот Хари се вратија во Велика Британија за последните задачи, многумина им замерија дека синот Арчи го оставиле во Канада. Јавноста...
Забава МАГАЗИН

Меган Маркл се врати во Канада

Меган Маркл, според наводите на британските медиуми, замина за Канада. Откако ги заврши своите последни должности како војвотка од Сасекс, Меган се вратила во Канада...
Забава МАГАЗИН

Тимоти Хатон сексуално ја злоставувал канадската манекенка

Актерот и режисер Тимоти Хатон е обвинет за силување, прнесуваат странските медиуми. Жртвата е сега 50-годишната поранешна манекенка која имала само 14 години кога се...
Забава МАГАЗИН

Обезбедувањето на Хари и Меган ќе ги чини Британците 23 милиони евра

Кристина Денесовска
Владата на Канада објави дека нема да ги обезбедува принцот Хари и Меган Маркл, кои неодамна се откажаа од кралските титули и должности. Бидејќи и...
Забава МАГАЗИН

Бекам откри каква личност е принцот Хари

Кристина Денесовска
Дејвид Бекам гостувајќи во емисијата Entertainment Tonight изјавви дека е горд на војводата од Сасекс и на неговата одлука заедно со сопругата да ги напуштат...
Забава МАГАЗИН

Меган и Хари не сакаат да се дружат со Кардашијанс

Кристина Денесовска
Меган Маркл и принцот Хари ги исфрлиле Крис Џенер и кланот Кардашијан од А-листата на славни со кои сакаат да се дружат. Парот моментално бира...