Стандард

Кичево-Охрид

КОМПАНИИ

Бочварски: 350 милиони евра се инвестирани во автопатот Кичево – Охрид, 100 милиони во патиштата кон Бугарија

msp-admin
Министерот за транспорт и врски, Благојчо Бочварски, во вестите на Сител зборуваше и за автопатот Кичево – Охрид и истакна дека деновиве таму има ангажирани...
ЕКОНОМИЈА

За целосна реализација на автопатот Кичево-Охрид се обезбедуваат дополнителни средства

Влатко Зорба
Целосното реализирање на изградбата на автопатската делница Кичево-Охрид вклучува финансирање на непредвидени и дополнителни градежни работи. За таа цел Министерството за финансии му предлага на...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!