Таг : корона вирус

Забава МАГАЗИН

Хоакин Феникс се штити од коронавирусот

Оскаровецот Хоакин Феникс заедно со својата свршеница Руни Мара во неделата беа фотографирани на бензиска станица во Лос Анџелес. Актерот, се чини дека внимава на...
Забава МАГАЗИН

Фудбалерот на Јувентус и неговата девојка позитивни на коронавирусот

Кристина Денесовска
Михаела Персико, девојката на фудбалерот на Јувентус, Даниеле Ругани, објави дека е позитивна на коронавирусот. „Добро сум, среќа за мене, немам симотоми. Сакав да ве...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Фотографија која се шири низ интернетот покажува зошто е важно да се чувате од коронавирусот

Кристина Денесовска
Многу земји низ светот, вклучувајќи ја и Македонија, им наложија на жителите да излегуваат што е можно помалку и да се придржуваат до сите упатства...
Технологија

Апликација за следење на корона вирусот во Македонија

Влатко Зорба
Состојбата со заболени лица од корона вирусот во Македонија може да се следи на апликација, која македонската компанија ГДи Скопје ја прилагоди за потребите на...
МАКЕДОНИЈА

Шест лица од Дебар и еден странец се тестираат за коронавирус

Влатко Зорба
Шест лица од Дебар и еден странец во моментов се тестираат за коронавирус, објави на фејсбук министерот за здравство Венко Филипче. – Во моментов на...
МАКЕДОНИЈА

ДС: Граѓаните и компаниите да ги почитуваат и имплементираат препораките и одлуките на Владата за корона вирусот

Влатко Зорба
Демократскиот сојуз ги повикува граѓаните и компаниите да ги почитуваат и имплементираат препораките и одлуките на Владата и другите надлежни институции за справување со корона...
ВИДЕО/ФОТО МАКЕДОНИЈА

(ГАЛЕРИЈА) Скопјани не ги плаши корона-кризата

Влатко Зорба
Скопјани денеска повторно го искористија убавото време и го „преплавија“ главниот град. Слична беше сликата и во вчерашниот ден! Градскиот парк и Старата скопска чаршија...
МАГАЗИН

Кои се најголемите заблуди за коронавирусот?

Никола Поповски
Без алкохол, без лук, без сушачи за раце: дезинформацијата го спречува корона вирусот. Покрај загрижувачката статистика за бројот на нови пациенти, нови мерки за превенција...