СТАНДАРД life

Куќи

КОМПАНИИ

Цените на куќите во САД се зголемуваат со најбрзо темпо во последниве 7 години

Влатко Зорба
Цените на куќите во САД се зголемуваат со најбрзо темпо во последниве скоро седум години, според податоците за декември, водени од ниските кредитни стапки и...
БИЗЛАЈФ

Село на Сицилија нуди куќи за 1 евро и пари за реновирање

Влатко Зорба
Ако би сакале да живеете во живописно средновековно село на Сицилија, сместено среде планински национален парк, сега е совршена можност. Градот Троина се приклучи на...
БИЗЛАЈФ

Во Лондон нема куќа под 500 000 фунти, а побарувачката е голема

Влатко Зорба
Лондон е во карантин подолго време, а неговата економија – позависна од услугите и туризмот од некои други региони – претрпе штета како резултат на...